Разлика помеѓу преработките на „Никола Димитров (дипломат)“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на Kiril Simeonovski (разговор), вратено на последната верзија на Retrohead)
}}
 
'''Никола Димитров''' ({{роден на|30|септември|1972}} во {{роден во|Скопје}}) — македонски дипломат, поранешени [[министер за надворешни работи на Македонија]]. Во минатото работел како заменик [[Министер за надворешни работи на Македонија|министер за надворешни работи]] и амбасадор на Македонија во [[САД]] и [[Холандија]]. Во 2014 го одбил амбасадорското место во [[Русија]] и привремено се повлекол од дипломатијата.
 
==Кариера==