Антонио Донарума: Разлика помеѓу преработките

Додадени 643 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ред 17:
| years4 = 2012–2016 | caps4 = 1 | goals4 = 0 | clubs4 = {{Fb team Genoa }}
| years5 = 2014–2015 | caps5 = 25 | goals5 = 0 | clubs5 = → {{Fb team Bari}} (п)
| years6 = 2016–2017 | caps6 = 21 | goals6 = 0 | clubs6 = {{Fb team Asteras Tripoli }}[[ФК Астерас Триполи]]
| years7 = 2017– | caps7 = 0 | goals7 = 0 | clubs7 = {{Fb team Milan}}
| nationalyears1 = | nationalteam1 = | nationalcaps1 = | nationalgoals1 =
Ред 24:
}}
'''Антонио Донарума''' (роден на {{роден на|7|јули|1990}} во {{роден во|Касталамаре ди Стабија}} , [[Италија]]) — италијански професионален [[фудбалер]] кој настапува за [[ФК Милан]], во италијанската [[Серија А]], на позиција [[голман (фудбал)|голман]]. Антонио е постар брат на голманот [[Џанлуиџи Донарума]].<ref>{{cite news |title=Esclusiva MN - Colpo Milan: ha firmato Gianluigi Donnarumma |url=http://www.milannews.it/esclusive-mn/esclusiva-mn-colpo-milan-ha-firmato-gianluigi-donnarumma-116131 |author=Pietro Mazzara |work=milannews.it |date=1 July 2013 |accessdate=31 July 2015 |language=Italian}}</ref>.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{A.C. Milan squad}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Донарума, Антонио}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Италијански фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на Милан]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Пјаченца]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Губио]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Џенова]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Бари]]
[[Категорија:Фудбалери во Серија А]]