Разлика помеѓу преработките на „Чаби Алонсо“

Одземени 58 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| height = {{convert|1.83|m|abbr=on}}<ref>{{cite web | url = http://www.realmadrid.com/en/football/squad/xabier-alonso-olano | title = Alonso | website = realmadrid.com | accessdate = 5 June 2015}}</ref>
| position = Играч од средниот ред
| currentclub = [[ФК Баерн Минхен|Баерн Минхен]]
| clubnumber = 14
| youthyears1 = | youthclubs1 = [[Антикуоко]]
| youthyears2 = | youthclubs2 = [[ФК Реал Сосиеједат]]
12.512

уредувања