Разлика помеѓу преработките на „Али Хаменеи“

Одземени 42 бајти ,  пред 4 години
rv
(rv)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[File:SIlham Aliyev meetSeyyed Ali Khamenei - March 5, 2017 (4) (Cropped).jpg|thumb|Али Хаменеи]]
'''Сејед Али Хосеини Хаменеи''' ([[фарси]] -سید علی حسینی خامنه‌); роден {{роден на|18|април|1939}}) е [[Висок раководител на Иран]] (рахбар) од [[1989]] а пред тоа [[1981]]—[[1989]] е претседател на [[Иран]] . По потекло е ирански [[Азербејџанец]]. Ја носи титулата '''Големиот Ајатолах'''