Разлика помеѓу преработките на „Џон Ф. Кенеди“

Додадени 4 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
| следбеник1 =
| роден_дата =
| роден_место = [[Бруклин (МасачусецМасачусетс)|Бруклин]], [[МасачусецМасачусетс]], [[САД]]
| умрел_дата =
| умрел_место = [[Далас]], [[Тексас]], [[САД]]