Источен часовен појас: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
* Делови од [[Бразил]]:
** the state of [[Акри]]
** [[АмазонасАмазон (сојузна дражва во Бразил)|Амазон]] - југозападен регион на Бразил.
 
[[Категорија:Часовни појаси]]