Разлика помеѓу преработките на „Пипер“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=120px160px>
File:Пиперки-МК 01.jpg|Пиперки растат на нива во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]
File:Пиперки-МК 03.jpg|Пиперки растат на нива во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]