Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Одземени 43 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
|name = Кутлеш
|name_local = Βεργίνα
|image_map = Кутлеш (Вергина) 02.jpg
|map_caption = Местоположба на Кутлеш
| periph = [[Централна Македонија (периферија)|Централна Македонија]]
|mayor =
|website =
|image_skyline = FacadeКутлеш of(Вергина) Philip II tomb Vergina Greece02.jpg
|caption_skyline = Фасада на гробницата на [[Филип II Македонски]]
|party =
13.000

уредувања