Разлика помеѓу преработките на „Кутлеш“

Додадени 18 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
|name = Кутлеш
|name_local = Βεργίνα
|image_map = DimosКутлеш Verginas(Вергина) 02.pngjpg
|map_caption = Местоположба на Кутлеш
| periph = [[Централна Македонија (периферија)|Централна Македонија]]
12.981

уредување