Торгау: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Нема опис на уредувањето
|image_photo = Schloss Hartenfels Torgau Innenhof.jpg
|image_caption = Внатрешниот двор на Замокот Хартенфелс во Торгау
|Wappen = Torgauer Wappen.pngsvg
|lat_deg = 51 |lat_min = 33 |lat_sec = 37
|lon_deg = 13 |lon_min = 0 |lon_sec = 20
1

уредување