Разлика помеѓу преработките на „Пипер“

Додадени 130 бајти ,  пред 3 години
File:Феферонки-МК 01.jpg|Феферонки, вид на пипер, на нива во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]
File:Феферонки-МК 03.jpg|Феферонки, вид на пипер, на нива во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]
File:Пиперки МК.jpg|Пипер расте под пластеник во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]
</gallery>
</center>