Разлика помеѓу преработките на „Годишно време“

Додадени 6 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Годишни времиња.svg|мини|десно|300п|Годишните времиња прикажани како положбата на [[Земја]]та во однос на [[Сонце]]то.]]
'''Годишното време''' е еден од најважните периоди во годината, најчесто базиранозасновано на годишните климатски[[клима]]тски промени.