Разлика помеѓу преработките на „Годишно време“

Одземени 470 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Податотека:Годишни времиња.svg|мини|десно|300п|Годишните времиња]]
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{otheruses}}
<table width="25%" border="0" bordercolor="white" cellspacing="0" cellpadding="5" align="right">
<tr bgcolor="#000000"><td align="center"><font color="white">'''Годишни времиња'''</font></td></tr>
<tr bgcolor="#66ff33"><td align="center">[[Пролет]]</td></tr>
<tr bgcolor="#ffff00"><td align="center">[[Лето]]</td></tr>
<tr bgcolor="#ffcc33"><td align="center">[[Есен]]</td></tr>
<tr bgcolor="#cccccc"><td align="center">[[Зима]]</td></tr>
</table>
 
'''Годишното време''' е еден од најважните периоди во годината, најчесто базирано на годишните климатски промени.
 
 
[[Категорија:{{Годишни времиња| ]]}}
 
{{Нормативна контрола}}
 
[[Категорија:Годишни времиња| ]]
 
 
 
{{Никулец од областа на географијата}}
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Календари]]
[[Категорија:Климатологија]]
[[Категорија:Клима]]
[[Категорија:Годишни времиња| ]]
[[Категорија:Клима]]