Разлика помеѓу преработките на „Нур-Султан“

Одземени 212 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|imagesize = 300px
|flagsize = 200px
|image_caption =
|image_caption =Од горе-лево: Воздушната линија на Астана, Ак Орда, [[Бајтерек]], западниот брег на реката, Исламскиот центар на Астана
|image_flag = New flag of Astana.svg
|image_seal = New coat of arms of Astana.svg