Разлика помеѓу преработките на „Пипер“

Додадени 320 бајти ,  пред 3 години
 
==Галерија==
<center>
<gallery mode=packed heights=120px>
File:Пиперки-МК 01.jpg|Пиперки растат на нива во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]
File:Пиперки-МК 03.jpg|Пиперки растат на нива во с.[[Добрејци]], [[Струмичко]]
</center>
</gallery>
 
== Наводи ==