Ана Каренина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 46 бајти ,  пред 5 години
изменета категоризација
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(изменета категоризација)
| followed_by =
}}
'''Ана Каренина''' ({{lang-ru|Анна Каренина}}) — новелароман напишана одна рускиот писател [[Лав Толстој]].
 
{{никулец}}
 
[[Категорија:НовелиРуски романи]]
[[Категорија:Дела на Толстој]]