Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Златен велосипед]] (2007, 2008, 2009, 2014)
| updated = 163 јулиавгуст 2017
}}
 
: 2. Краен пласман [[Волта а Каталуња 2016|Волта а Каталуња]]
: 2. Краен пласман [[Трка околу Баскија 2016|Трка околу Баскија]]
: [[Податотека:Jersey red number9.svg|20п]] [[Награда за борбеност на Тур де Франс|Награда за борбеност]] на етапа 13Краен напласман [[Тур де Франс 2017|Тур де Франс]]
::[[Податотека:Jersey red number.svg|20п]] [[Награда за борбеност на Тур де Франс|Награда за борбеност]] на етапа 13 и 17
{{Palmares end}}
 
| align="center" style="background:#ddddff;"|[[Тур де Франс 2015|4]]
| style="text-align:center;" |[[Тур де Франс 2016|СО]]
| align="center" style="text-alignbackground:center#ddddff;" |[[Тур де Франс 2017|во тек9]]
|- style="text-align:center;"
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања]]'''