Разлика помеѓу преработките на „Грб на Перу“

Додадени 18 бајти ,  пред 2 години
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-[[Category: +[[Категорија:))
(vectorize (GlobalReplace v0.6.5))
 
File:Escudo de armas del Perú.svg|Грб на Перу.
File:Gran Sello de la República del Perú.svg|Голем печат на државата.
image:EscudoMGPEmblem of the Peruvian Navy.jpgsvg|Морнарички грб.
</gallery></center>
 
98

уредувања