Разлика помеѓу преработките на „Димитар Мираковски“

нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Димитар Мираковски''' (роден 14 мај, 1981 во Скопје) е македонски [[...)
 
'''Димитар Мираковски''' (роден [[14 мај]], [[1981]] во [[СкопјеСтрумица]]) е [[Република Македонија|македонски]] [[кошарка]]рски [[Македонска кошаркарска репрезентација|репрезентативец]], кој настапува за македонскиот тим од првата лига [[КК Работнички]] од [[Скопје]], во [[Македонска Прва Лига (кошарка)|Македонска Прва Лига во кошарка]]. Тој е висок 178 [[сантиметар|см]] и игра на позиција [[плејмејкер (кошарка)|плејмејкер]]. Тој се смета за една од можните замени на [[Врбица Стефанов]] во репрезентацијата по неговото пензионирање.
691

уредување