Разлика помеѓу преработките на „ФК Металург Скопје“

Одземени 245 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
с
===Сезона 2015-2016===
По лошиот почеток на сезоната, кога по петте одиграни кола, „Металург“ се наоѓал на последното место, со само еден освоен бод, бил сменет тренерот на клубот, [[Марјан Герасимовски]], а неговото место го зазел [[Алексо Мацков]], кој претходно го водел младинскиот тим.<ref>„Мацков седнува на клупата кај Металург“, ''Дневник'', година XIX, број 5855, среда, 2 септември, стр. 22.</ref>
 
{{Прва фудбалска лига на Македонија 2014/2015}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Шаблонска група
{{Македонски фудбалски куп}}
|title=Домашни титули
|list={{Шампиони на Првата фудбалска лига на Македонија}}{{Македонски фудбалски куп}}
}}
 
[[Категорија:Фудбалски клубови од Втора фудбалска лига на Македонија|Металург]]