Разлика помеѓу преработките на „Методија Андонов - Ченто“

с
нема опис на уредувањето
с
|term_start3 = 1945
|term_end3 = 1953
|birth_date = {{Birth date|19441902|128|1617|df=y}}
|birth_place = {{роден во|Прилеп|Македонија|Отоманска Империја}} {{flagicon|Ottoman Empire}}</small>
|death_date = {{починал на и возраст|df=yes|1957|07|24|1902|08|17}}