Разговор со корисник:Gorjan: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
Здраво, Горјан. Воочувајќи ги твоите придонеси, очевидно е дека се интересираш за спорт, а особено со кошарка. Би ти препорачал доколку сакаш да станеш дел од новиот [[Википедија:ВикиПроект Спорт|ВикиПроект Спорт]] кој има за цел уредување на спортски статии. Поздрав.--[[Корисник:Kiril Simeonovski|Кирил Симеоновски]]<sup>[[Разговор со корисник:Kiril Simeonovski|<i> разговор</i>]]</sup> 10:02, 2 август 2008 (UTC)
 
==Кошарка на Летните олимписки игри - 2008==
[[Кошарка на Летните олимписки игри - 2008|Тоа]] што си го (буквално) препишал од српската [http://sr.wikipedia.org Википедија] и што јас по втор пат го избришав се однесува само за [[Машка Кошарка на Летните олимписки игри - 2008|машката кошарка на олимписките игри]]. Ако сакаш да придонесеш за статијата [[Кошарка на Летните олимписки игри - 2008]] подобро ќе ти биде да ја преведеш од [[en:Basketball at the 2008 Summer Olympics|англиската верзија]] каде што убаво си пишува и за машка кошарка и за женска кошарка. И да, Кога друг пат ќе '''препишеш''' некоја статија од некаде потруди се да ја преведеш, не само да ја ставиш со српски имиња на турнири, со [[Англија]] наместо [[Ангола]] и други глупи грешки.dav 15:49, 9 август 2008 (UTC)
691

уредување