Разлика помеѓу преработките на „Давиде Астори“

Одземени 29 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| nationalyears1 = 2004-2005 | nationalcaps1 = 5 | nationalgoals1 = 0 | nationalteam1 = {{flagicon|Италија}} [[Фудбалска репрезентација на Италија под 18 години|Италија 18]]
| nationalyears2 = 2011- | nationalcaps2 = 10 | nationalgoals2 = 1 | nationalteam2 = {{flagicon|Италија}} [[Фудбалска репрезентација на Италија|Италија]]
| pcupdate = 6 јануари 2011
| ntupdate = 1715 ноември 20102016
}}