Разлика помеѓу преработките на „Давиде Астори“

Одземени 3 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| years5 = 2014-2015 | caps5 = 24 | goals5 = 1 | clubs5 = →{{Fb team Roma}}
| years6 = 2015-2016 | caps6 = 33 | goals6 = 0 | clubs6 = →{{Fb team Fiorentina}} (п)
| years7 = 2016 | caps6caps7 = 33 | goals6goals7 = 2 | clubs6clubs7 = {{Fb team Fiorentina}}
| nationalyears1 = 2004-2005 | nationalcaps1 = 5 | nationalgoals1 = 0 | nationalteam1 = {{flagicon|Италија}} [[Фудбалска репрезентација на Италија под 18 години|Италија 18]]
| nationalyears2 = 2011- | nationalcaps2 = 10 | nationalgoals2 = 1 | nationalteam2 = {{flagicon|Италија}} [[Фудбалска репрезентација на Италија|Италија]]