Разлика помеѓу преработките на „Давиде Астори“

Додаден 111 бајт ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(https://goalserve.com/it/info/soccer/player/davide-astori/61352)
| years4 = 2008- | caps4 = 174 | goals4 = 3 | clubs4 = {{Fb team Cagliari}}
| years5 = 2014-2015 | caps5 = 24 | goals5 = 1 | clubs5 = →{{Fb team Roma}}
| years6 = 2015-2016 | caps6 = 233 | goals6 = 0 | clubs6 = →{{Fb team Fiorentina}} (п)
| years7 = 2016 | caps6 = 33 | goals6 = 2 | clubs6 = →{{Fb team Fiorentina}}
| nationalyears1 = 2004-2005 | nationalcaps1 = 5 | nationalgoals1 = 0 | nationalteam1 = {{flagicon|Италија}} [[Фудбалска репрезентација на Италија под 18 години|Италија 18]]
| nationalyears2 = 2011- | nationalcaps2 = 10 | nationalgoals2 = 1 | nationalteam2 = {{flagicon|Италија}} [[Фудбалска репрезентација на Италија|Италија]]
}}
 
'''Давиде Астори''' (роден на [[7 јануари]], [[1987]], во [[Сан Џовани Бјанко]]) е [[Италијанци|италијански]] [[фудбалер]], [[Одбрана (фудбал)|играч од одбраната]] на [[ФК Фјорентина|Фјорентина]] и на [[Фудбалска репрезентација на Италија|италијанската репрезентацијата]].
 
{{Состав на ФК Фјорентина}}