Разлика помеѓу преработките на „Негорски бањи“

Одземени 3 бајти ,  пред 3 години
с
Отстрането уредувањето на Dimitarco (разговор), вратено на последната верзија на 31.11.67.67
с (Отстрането уредувањето на Dimitarco (разговор), вратено на последната верзија на 31.11.67.67)
 
== Сообраќајна поврзаност на бањата ==
Сообраќајната поврзаност претставува основен фактор на туристичкиот развој. Бидејќи [[Негорска Бања]] се наоѓа во непосредна близина до [[Меѓународна магистрала Е-75|меѓународната магистрала Е-75]], таа е директно е поврзана со овој патен правец преку крак од селото Негорци,а до неа се стигнува и преку [[Гевгелија]]. Од овој град до Бањата води квалитетен асфалтиран пат, кој понатаму продолжува до соседните село [[Негорци]] и [[Прдејци]]. На оваа релација сообраќа редовна градска автобуска линија. Со изградба на крак од автопатот до Бањата, нејзината сообраќајна положба осетно се подобри. Тоа претставува и одличен предусклов за забрзан развој на странскиот, особено [[Транзитен туризам|транзитниот туризам]].
 
== Хидрографски карактеристики на бањата ==