Разлика помеѓу преработките на „Preply“

Додадени 16 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(Средување на категориите)
| logo =
| caption =
| type = [[ПриватнаПриватно компанијапретпријатие|ПриватнаПриватно]]
| traded_as =
| predecessor =
}}
 
'''Preply''' или '''Приплај''' е меѓународнамеѓународно компанија[[претпријатие]] за обука и едукација со седиште во [[Брајтон]], [[Масачусетс]], што нуди можност за поврзување на [[ментор]]и со [[ученик|ученици]], независно дали локално (лично) или на дистанца (преку [[Skype|Скајп]]). Платформата преку која се спроведува поврзувањето – preply.com – користи алгоритам за класификација и препорачување на посоодветни тутори.<ref name=TechCrunch>{{cite web|url=https://techcrunch.com/2016/06/07/preply-pulls-in-1-3m-to-expand-its-tutoring-marketplace-in-europe/|title=Preply pulls in $1.3M to expand its tutoring marketplace in Europe|publisher=TechCrunch|first=Natasha|last=Lomas|date=7 јуни 2016|access-date=19 јули 2017|language=[[англиски]] |trans-title=Приплај повлече $1,3 милиони со цел да го прошири пазарот на тутори низ Европа}}</ref>
 
==Историја==