Бранислав Ивановиќ: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Ивановиќ бил избран за десен бек на сезоната за [[ФА Премиер лига|Премиер лигата]] во сезоната 2009-2010 кога [[Челзи]] ја освоил титулата во [[Премиер лига на Англија|Премиер лигата]] и [[ФА Куп|ФА Купот]] во [[2010]].
 
Бранислав е роден во [[Сремска митровицаМитровица]], а негови родители се Раде и Славица.
 
==Наводи==
13.576

уредувања