Разлика помеѓу преработките на „Чаби Алонсо“

Додадени 5 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| years4 = 2004–2009 | clubs4 = [[ФК Ливерпул|Ливерпул]] | caps4 = 143 | goals4 = 15
| years5 = 2009–2014 | clubs5 = [[ФК Реал Мадрид|Реал Мадрид]] | caps5 = 158 | goals5 = 4
| years6 = 2014– 2017| clubs6 = [[ФК Баерн Минхен|Баерн Минхен]] | caps6 = 74 | goals6 = 5
| nationalyears1 = 2000 | nationalteam1 = [[Spain national under-18 football team|Шпанија 18]] | nationalcaps1 = 1 | nationalgoals1 = 0
| nationalyears2 = 2002–2003 | nationalteam2 = [[Spain national under-21 football team|Шпанија 21]] | nationalcaps2 = 9 | nationalgoals2 = 0
12.512

уредувања