Разлика помеѓу преработките на „Алберто Контадор“

Додадени 785 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
Ознака: Изворно уредување 2017
:[[Светски ранкинг UCI]] ([[Светски ранкинг UCI 2009|2009]])
:[[Златен велосипед]] (2007, 2008, 2009, 2014)
| updated = 816 априлјули 2017
}}
 
: 2. Краен пласман [[Волта а Каталуња 2016|Волта а Каталуња]]
: 2. Краен пласман [[Трка околу Баскија 2016|Трка околу Баскија]]
: [[Податотека:Jersey red number.svg|20п]] [[Награда за борбеност на Тур де Франс|Награда за борбеност]] на етапа 13 на [[Тур де Франс 2017|Тур де Франс]]
{{Palmares end}}
 
!2015
!2016
!2017
|- style="text-align:center;"
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey pink.svg|20п|link=Генерален пласман на Џиро д’Италија]] '''[[Џиро д’Италија]]'''
| style="text-align:center;" |—
|bgcolor=pink | '''[[Џиро д’Италија 2015|1]]'''
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |—
|- style="text-align:center;"
| align="center" style="background:#ddddff;"|[[Тур де Франс 2015|4]]
| style="text-align:center;" |[[Тур де Франс 2016|СО]]
| style="text-align:center;" |[[Тур де Франс 2017|во тек]]
|- style="text-align:center;"
| style="text-align:left; background:#efefef;"|[[Податотека:Jersey red.svg|20п|link=Генерален пласман на Вуелта а Еспања]] '''[[Вуелта а Еспања]]'''
| style="text-align:center;" |—
| style="background:#ddf;"|[[Вуелта а Еспања 2016|4]]
| style="text-align:center;" |
|}
 
!2015
!2016
!2017
|- align="center"
| style="text-align:center;" | '''[[Париз-Ница]]'''
| style="text-align:center;" |—
| style="background:#ddf;" |[[Париз-Ница 2016|2]]
| style="background:#ddf;" |[[Париз-Ница 2017|2]]
|- align="center"
| style="text-align:center;" | '''[[Тирено-Адријатико]]'''
| style="background:yellow;" |[[Тирено-Адријатико 2014|'''1''']]
| style="background:#ddf;" |[[Тирено-Адријатико 2015|5]]
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |—
|- align="center"
| style="background:#ddf;" |[[Волта а Каталуња 2015|4]]
| style="background:#ddf;" |[[Волта а Каталуња 2016|2]]
| style="background:#ddf;" |[[Волта а Каталуња 2017|2]]
|- align="center"
| style="text-align:center;" | '''[[Трка околу Баскија]]'''
| style="text-align:center;" |—
| style="background:yellow;" |[[Трка околу Баскија 2016|'''1''']]
| style="background:#ddf;" |[[Трка околу Баскија 2017|2]]
|- align="center"
| style="text-align:center;" | '''[[Тур де Романди]]'''
| style="background:#ddf;" |[[Тур де Романди 2005|4]]
| style="background:#ddf;" |[[Тур де Романди 2006|2]]
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |—
| style="background:#ddf;" |[[Критериум ди Дофине 2014|2]]
| style="text-align:center;" |—
| style="background:#ddf;" |[[Критериум ди Дофине 2016 |5]]
| style="text-align:center;" |[[Критериум ди Дофине 2017|11]]
|- align="center"
| style="text-align:center;" | '''[[Тур де Свис]]'''
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |[[Тур де Свис 2006|22]]
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |—
| style="text-align:center;" |—