Разлика помеѓу преработките на „Тане Николов“

Додадени 5 бајти ,  пред 4 години
→‎Биографија: не е бугарин
(→‎Биографија: не е бугарин)
death_place = {{починал во|Асеновград|}}, [[Република Бугарија]])
}}
'''Тане Николов Жеков''' — бугарски македонски револуционер, учесник во македонското и одринското револуционерно движење, член и воjвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]], а потоа станал лидер на [[Внатрешна Тракиска Револуционерна Организација|Внатрешната тракиска револуционерна организациjа]].
 
== Биографија ==
Анонимен корисник