Отвори го главното мени

Промени

{{anchor|0}}* домаќин
 
===All-time recordРекорди===
{| class="wikitable sortable"
!Првенство
!Tournaments
!Натпревари
!Matches
!Голови
!Goals Резултатd
!Голови по натпревар
!Goals per match
|-
|[[Африкански куп на нации 1957|1957]]