Разлика помеѓу преработките на „Бугарска комунистичка партија“

Нема измена во големината ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
 
|name = Бугарска комунистичка партија
|native_name = ''Българска комунистическа партия''
|colorcode = #CE2029CC0000
|logo = [[File:Bandera del Partido Comunista Búlgaro.png|250px]]
|leader1_title = Прв лидер
Анонимен корисник