Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 1978“

нема опис на уредувањето
 
==Победник==
{{winners|fb|AfricanАфрикански Cupкуп ofна Nationsнации 1978 Champion|GhanaГана|3rd3-та}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.rsssf.com/tables/78a.html Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation (RSSSF)]
* [http://footballmundial.tripod.com/caf/caf_1976_78.htm#1978 footballmundial.tripod.com]
 
{{Африкански куп на нации}}
[[Категорија:Африкански куп на нации|1978]]
[[Категорија:Спорт во Етиопија]]