Разлика помеѓу преработките на „Вистина“

Додадени 298 бајти ,  пред 2 години
* „Вистина“ - [[Суфизам|суфиска]] приказна.<ref>''Суфиски приказни''. Скопје: Темплум, 2017, стр. 60.</ref>
* „Три вистини“ - [[Суфизам|суфиска]] приказна.<ref>''Суфиски приказни''. Скопје: Темплум, 2017, стр. 24-25.</ref>
* „Вистина“„[[Вистина (албум на Џеф Бек)|Вистина]]“ ([[англиски]]: ''Truth'') - албум на британскиот [[Гитара|гитарист]] [[Џеф Бек]] (''Jeff Beck'') од [[1968]] година.<ref>[http://www.allmusic.com/album/truth-mw0000262744 Allmusic (пристапено на 30.9.2015)]</ref>
* „[[Вистина или предизвик (филм)|Вистина или предизвик]]“ - германски [[филм]] од 2004 година, во [[режија]] на Јан Мартин Шарф и Арне Нолтинг.
{{Фило-никулец}}