Разлика помеѓу преработките на „Вистина“

Додадени 302 бајти ,  пред 2 години
(дополнување)
* „Вистина“ - [[Суфизам|суфиска]] приказна.<ref>''Суфиски приказни''. Скопје: Темплум, 2017, стр. 60.</ref>
* „Три вистини“ - [[Суфизам|суфиска]] приказна.<ref>''Суфиски приказни''. Скопје: Темплум, 2017, стр. 24-25.</ref>
* „Вистина“ ([[англиски]]: ''Truth'') - албум на британскиот [[Гитара|гитарист]] [[Џеф Бек]] (''Jeff Beck'') од [[1968]] година.<ref>[http://www.allmusic.com/album/truth-mw0000262744 Allmusic (пристапено на 30.9.2015)]</ref>
{{Фило-никулец}}