Отвори го главното мени

Промени

Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
| fullname = Хакан Чалханоглу
| birth_date = {{birth date and age|1994|2|8|df=y}}
| birth_place = [[МанхаимМанхајм]], [[Германија]]
| height = {{Height|m=1.78}}
| position = офанезивен играч од средината на теренот
11.400

уредувања