Разлика помеѓу преработките на „Боб Дилан“

Одземени 19 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
(→‎Белешки: дополнување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| Years_active = [[1959]] - денес
| Label = Колумбија
| Associated_acts = [[Ал Купер]], [[The Band]], [[Rolling Thunder Revue]], [[Марк Кнопфлер]], [[Traveling Wilburys]], [[The Grateful Dead]], [[Tom Petty and the Heartbreakers]], [[Ван Морисон]], [[Grateful Dead]]
| URL = [http://www.bobdylan.com/ BobDylan.com]
| Current_members =
64

уредувања