2 јуни (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 136 бајти ,  пред 4 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
 
|valign="top" align="right"|[[1984]] 
|[[Кирил Македонски]] — македонски [[композитор]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|[[Андре Сеговија]] — шпански [[Гитара|гитарист]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1991]]