Разлика помеѓу преработките на „Зима“

Додадени 279 бајти ,  пред 3 години
* „Зима 2“ (''Winter 2'') - песна на британската [[Рок-музика|рок]]-група „[[Фол]]“ (''The Fall'') од 1982 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=gjsQpLIe27I YouTube, The Fall - Hex Enduction Hour (Full Album) (пристапено на 18.6.2017)]</ref>
* „Прошетај во зимата“ (''Walk Out to Winter'') - песна на британската група „[[Ацтек камера]]“ (''Aztec Camera'') од 1983 година.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=u0NvZ4SsXAw YouTube, walk out to winter/Aztec Camera (пристапено на 21.12.2016)]</ref>
 
===Зимата како тема во сликарството===
* „Зима“ - слика на хрватскиот уметник [[Фрањо Мраз]] од 1936 година.<ref>''Središnja Hrvatska - Dvori s pogledom'', Hrvatska turistička zajednica, 2009.</ref>
 
== Наводи ==