Разлика помеѓу преработките на „Национална галерија (Лондон)“

Замена на Image:25_railtransportation.svg со Image:Aiga_railtransportation_25.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: set naming).
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Замена на Image:25_railtransportation.svg со Image:Aiga_railtransportation_25.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: set naming).)
* II место во земјата
|director= [[Николас Пени]]
||publictransit= [[Черинг Крос (метро-станица)|Черинг Крос]] [[Податотека:25Aiga railtransportation 25.svg|10px]] [[Податотека:Bakerloo roundel1.PNG|10px]] [[Податотека:Northern roundel1.PNG|10px]]<br> [[Ембанкмент (метро-станица)|Ембанкмент]] [[Податотека:Bakerloo roundel1.PNG|10px]] [[Податотека:Circle roundel1.PNG|10px]] [[Податотека:District roundel1.PNG|10px]] [[Податотека:Northern roundel1.PNG|10px]] ([[Податотека:25Aiga railtransportation 25.svg|10px]] Черинг Крос''100m'')<br> [[Лестер Сквер (метро-станица)|Лестер Сквер]] [[Податотека:Northern roundel1.PNG|10px]] [[Податотека:Piccadilly roundel1.PNG|10px]]
|website= [http://www.nationalgallery.org.uk/ www.nationalgallery.org.uk]
}}