Разлика помеѓу преработките на „Руска Советска Федеративна Социјалистичка Република“

с
png_>Russian SFSR map.svg
(Замена на Image:Flag_of_Russian_SFSR.svg со Image:Flag_of_the_Russian_SFSR.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed:).)
с (png_>Russian SFSR map.svg)
| width="50%" | [[Податотека:Emblem of the Russian SFSR.svg|140px|Грб на Руска СФСР]]
|--
| align="center" colspan="2" | [[Податотека:SovietUnionRussiaRussian SFSR map.pngsvg]]
|--
| align="center" colspan="2" | Девиза: '''Пролетарии всех стран, соединяйтесь!'''
1

уредување