Јосиф Даскалов: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 5 години
с
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност |
име=Јосиф Даскалов|
портрет=JosifDaskalovYosif Daskalov.jpg |
опис= раководител на Македонската револуционерна организација|
наставка= |