Разлика помеѓу преработките на „1978“

Додадени 37 бајти ,  пред 3 години
викификација
(→‎Настани: дополнување)
(викификација)
* [[Редовна година, која започнува во недела|календарот за таа година]]
{{commonscat|1978}}
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:20 век|71978]]