Разлика помеѓу преработките на „А1 телевизија“

Одземени 4 бајти ,  пред 3 години
нема опис на уредувањето
| 3gmobile serv 1 =
}}
'''А1 Телевизија''' е поранешен приватен [[електронски медиум]] во [[Република Македонија]]. Иако првите новинари биле дојдени главно од [[Македонско радио]], оваа телевизиска куќа создала свој кадар, кој се одликувал со препознатлив репортерски стил. Првиот сигнал го телевизијата го добила на [[20 јануари]] [[1993]] година, а национална концесија добила во [[2001]] година. А1 Телевизија пред нејзиното затварање била една од најгледаните телевизии во [[Република Македонија]].
Во [[2012]] година започна со работа и интернет верзијата на А1, А1он.мк
 
Анонимен корисник