Разлика помеѓу преработките на „Дваесетаголник“

Додадени 75 бајти ,  пред 3 години
изменета категоризација
(нова страница)
 
(изменета категоризација)
[[Категорија:Многуаголници]]
[[Категорија:Геометриски фигури]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]