Запад: Разлика помеѓу преработките

Додадени 402 бајти ,  пред 5 години
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
 
==Запад како тема во уметноста и во популарната култура==
* „[[Чекори по западната страна (роман)|Чекори по западната страна]]“ - [[роман]] на американскиот писател [[Нелсон Олгрин]].<ref>„Белешка за авторот и делото“, во: Џон Фанте, ''Прашај ја правта''. Скопје: Темплум, 2008, стр. 247-249.</ref>
* „[[Чекори по западната страна (филм од 1962)|Чекори по западната страна]]“ - американски [[филм]] од 1962 година.<ref>„Белешка за авторот и делото“, во: Џон Фанте, ''Прашај ја правта''. Скопје: Темплум, 2008, стр. 247-249.</ref>