Нова либерална партија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
}}
 
'''Нова либерална партија (НЛП)''' — македонска политичка партија. Партијата учествува во коалицијата предводена од [[ВМРО-ДПМНЕ]] од 2011 година.<ref>[http://vecer.mk/makedonija/i-nova-liberalna-partija-stana-del-od-vladejachkata-koalicija И Нова либерална партија стана дел од владејачката коалиција], Вечрер[[Вечер (дневен весник)|Вечер]], 3.2.2011</ref>
 
== Политичка активност ==