Разлика помеѓу преработките на „Бугарска комунистичка партија“

нема опис на уредувањето
с
{{Infobox political party
|name = Бугарска комунистичка партија
|native_name = ''Българска комунистическа партия''
|colorcode = #CE2029
|logo = [[File:Bandera del Partido Comunista Búlgaro.png|250px]]
Анонимен корисник