Разлика помеѓу преработките на „Маркус Рашфорд“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
Откажано уредувањето 3603822 на уредникот 190.232.74.215 (разговор)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Откажано уредувањето 3603822 на уредникот 190.232.74.215 (разговор))
| birth_date = {{birth date and age|1997|10|31|df=y}}<ref>{{cite web |title=Marcus Rashford |url=http://www.11v11.com/players/marcus-rashford-250719/ |work=11v11.com |publisher=AFS Enterprises |accessdate=3 March 2016}}</ref>
| birth_place = [[Витхеншејф]], [[Манчестер]], [[Англија]]
| height = 180 cm<ref>{{cite web |url=https://web.archive.org/web/2017062422000920160710073906/https://www.premierleague.com/players/13565/Marcus-Rashford/overview |title= Marcus Rashford Profile |publisher=premierleague.com |accessdate=24 June 2017}}</ref>
| position = напаѓач
| currentclub = [[ФК Манчестер Јунајтед|Манчестер Јунајтед]]
3

уредувања